Ispred stadiona Lumen Field, gdje reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra susret grupne faze Svjetskog prvenstva protiv Katara, reporterska ekipa Vijesti.ba srela je porodicu iz američke savezne države Iowa, oca i sina.
Posebnu pažnju privukao je mladi Edo, sin Bosanca i Meksikanke, rođen u Sjedinjenim Američkim Državama. Iako ima i meksičke korijene, njegov dres i emocije jasno otkrivaju za koga navija.
“Pobijedit ćemo. Biće 3:0. Igrali smo previše defanzivno, sada ćemo igrati ofanzivno”, kazao je.
Na ovom Svjetskom prvenstvu Edo bez dileme podržava Bosnu i Hercegovinu, a u kratkom razgovoru objasnio je i zašto mu je reprezentacija BiH bliža srcu od Meksika te šta na to kaže njegova majka.
“Za mene je uvijek Bosna”, poručuje i otkriva ko su mu najdraži igrači.
U Seattleu se već danima osjeti fudbalska euforija, zahvaljujući našim navijačima koji dolaze iz različitih dijelova svijeta, najviše iz cijele Amerike, ali prvenstveno zahvaljujući velikom broju Bosanaca i Hercegovaca koji žive u ovom američkom gradu.
(Mostarski.ba)

