svi uz zmajeve

Priča iz Seattlea: Sin Bosanca i Meksikanke srcem uz BiH

U Seattleu se već danima osjeti fudbalska euforija

001
1 Min Read

Ispred stadiona Lumen Field, gdje reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra susret grupne faze Svjetskog prvenstva protiv Katara, reporterska ekipa Vijesti.ba srela je porodicu iz američke savezne države Iowa, oca i sina.

Posebnu pažnju privukao je mladi Edo, sin Bosanca i Meksikanke, rođen u Sjedinjenim Američkim Državama. Iako ima i meksičke korijene, njegov dres i emocije jasno otkrivaju za koga navija.

“Pobijedit ćemo. Biće 3:0. Igrali smo previše defanzivno, sada ćemo igrati ofanzivno”, kazao je.

Na ovom Svjetskom prvenstvu Edo bez dileme podržava Bosnu i Hercegovinu, a u kratkom razgovoru objasnio je i zašto mu je reprezentacija BiH bliža srcu od Meksika te šta na to kaže njegova majka.

“Za mene je uvijek Bosna”, poručuje i otkriva ko su mu najdraži igrači.

U Seattleu se već danima osjeti fudbalska euforija, zahvaljujući našim navijačima koji dolaze iz različitih dijelova svijeta, najviše iz cijele Amerike, ali prvenstveno zahvaljujući velikom broju Bosanaca i Hercegovaca koji žive u ovom američkom gradu.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak