Na Španskom trgu u Mostaru u ponedjeljak, 29. juna održat će se prva ulična akcija u okviru kampanje “Mentalno zdravlje u učionici“, koja se provodi s ciljem zagovaranja dostupnije psihološke podrške za učenike srednjih škola u Hercegovačko-neretvanskom kantonu.
Kako navode u Centru za psihološku podršku “Sensus”, građani će u ponedjeljak na Španskom trgu u periodu od 9 do 12 sati imati priliku informisati se o važnosti prisustva školskih psihologa, ciljevima kampanje i aktivnostima koje se provode kako bi psihološka podrška bila dostupna svim srednjoškolcima u HNK-u.
Predstavnici Udruženja Sensus bit će dostupni za izjave i razgovor o značaju sistemske podrške mentalnom zdravlju mladih, dosadašnjim aktivnostima kampanje, kao i inicijativama koje su upućene nadležnim institucijama s ciljem unapređenja dostupnosti školskih psihologa.
Projekat su podržali nevladina organizacija Proaktivni građani i građanke (PRAGG) i Ambasada Švicarske u Bosni i Hercegovini.
(Mostarski.ba)

